Fredag 24/10 kl.18.00-19.30 - Då är det AW- After Week för hela familjen! Vi äter Taco och umgås. LÄS MER HÄR
Lördag 25/10 kl.15.00 - Singoalla - en mötesplats för dig som är ensamstående förälder. Den här gången blir de lite relax för föräldrar och aktivitet för barnen. Vi äter Korv med bröd tillsammans och fikar. Allt är gratis. LÄS MER HÄR
Söndag 26/10 kl.10.00 - Gudstjänst i Pingst Bankeryd med Barnvälsignelse och KiDS. Utflykt till YOUMP för barn i åk.4-7. ( Anmälan) Se bild nedan.
Onsdag 29/10 kl.16-18 Höstlovshäng för barn och familjer. Bara att komma. Föräldrar är med så mycket de vill ( kaffet är redo:)). Är ditt barn under 6 år ber vi er vara med hela tiden. Vid 17 serverad det korv. Vi pysslar, har hinderbana, mariokart-turnering, leker, spelar spel, spelar pingis, umgås m.m.
Torsdag 30/10 18.00-20.30 Höstlovsspecial med FredagsHänget åk.4-7.
Söndag 2/11 kl.10.00 Gudstjänst för alla. KiDS för alla barn. Barn som är i åk. 3 och neråt har "LJUS-FEST". Barnen får klä ut sig med ljus, ljusa kläder, kanske glittrigt eller varför inte som en ängel. Vi gör roliga grejer, äter något gott och firar att ljuset är starkare än mörkret
Har du frågor är det bara att ta kontakt med vår Barn & Familjeansvarig HÄR
